Jak śledzić przesyłkę?

Wysyłanie przesyłek jest w obecnych czasach bardzo łatwe i stosunkowo niedrogie. Aby nadać przesyłkę, nie trzeba w tym celu udawać się do firmy kurierskiej. Z powodzeniem można zamówić kuriera, który odbierze przesyłkę spod wskazanego adresu. Jeśli ktoś chce, może też wydrukować etykietę z kodem i nadać przesyłkę w paczkomacie, wcześniej płacąc za to w aplikacji lub bezpośrednio przy paczkomacie. Przesyłki można wysyłać także za darmo, zaznaczając opcję „opłatę uiszcza adresat”. Taka opcja powinna być jednak ustalana z adresatem przesyłki, bowiem jeśli odmówi on odbioru, za zwrot przesyłki nadawca zapłaci podwójnie. Czy można śledzić przesyłkę? Każda firma kurierska umożliwia śledzenie drogi przesyłki od momentu jej wysyłki do odbioru przez adresata. Śledzenie przesyłki możliwe jest przez Internet.

Jak śledzić przesyłkę?

Aby śledzić przesyłkę, koniecznie trzeba zachować kod, który znajduje się na etykiecie wysyłkowej lub zapisać link do śledzenia przesyłki, udostępniany przez firmę kurierską. Wchodząc pod adres internetowy podany w linku, lub wpisując na stronie śledzenia przesyłki numer nadanej paczki, można dowiedzieć się o niej wszystkiego. Kiedy i gdzie została nadana, jaka była jej waga, czy była to przesyłka za pobraniem, czy zostały wybrane dodatkowe opcje takie jak sprawdzenie zawartości czy ubezpieczenie. Oczywiście też można prześledzić drogę przesyłki, z wyszczególnieniem każdego etapu transportu przesyłki. Jeśli adresat przesyłkę odebrał, również pojawi się taka informacja.

Dokładność śledzenia przesyłek.

Śledzenie przesyłki umożliwia obserwowanie jej drogi co do minuty. Warto jednak mieć świadomość, że minimalne różnice czasowe mogą wystąpić. Wszystko odbywa się elektronicznie, po uprzednim zeskanowaniu przesyłki czy wprowadzeniu danych do komputera. Jeśli więc – na przykład – kurier pojedzie w teren bez skanera tylko z papierową kartą doręczeń, informacja o odebraniu przesyłki pojawi się w systemie dopiero gdy on wróci z rejonu i zgłosi fakt dostarczenia przesyłki. Tak samo będzie, gdy przesyłka trafi do oddziału czy punktu przeładunkowego wcześniej a zostanie zeskanowana nieco później. Warto śledzić drogę nadanych lub oczekiwanych przesyłek i mieć świadomość, że takie pozorne nieścisłości w systemie śledzenia mogą występować. To normalne. Pomimo tego, śledzenie przesyłki jest bardzo fajnym rozwiązaniem, z którego warto korzystać.

Jeśli chcesz śledzić swoją przesyłke skorzystaj z pomocy strony kuriernet.pl https://www.kuriernet.pl/zlokalizuj-przesylke