Co w tej chwili dzieje się z przesyłką?

Czasy, kiedy każdy list, czy paczka pokonywały krajową trasę od nadawcy do adresata w wiele dni, już minęły. Rynek nie należy już tylko do jedynego monopolisty na rynku przesyłek. A to sprawia, że klient może liczyć na usługi przesyłkowe w stanowczo lepszej jakości, niż kiedyś.

Nie tylko szybko, ale i pod kontrolą

Jeżeli przesyłka jest rejestrowana, zarówno nadawca, jak i adresat może obserwować, co się dzieje z paczką lub listem w konkretnej chwili.

Na stronie każdej firmy zajmującej się usługami przesyłkowymi, znajduje się miejsce do obserwowania ruchu poczty. Wystarczy wpisać w odpowiednie pole ciąg znaków (czasem samych cyfr, innym razem cyfr i liter) i zobaczyć, gdzie aktualnie znajduje się paczka.

Śledzenie przesyłek kurierskich dzisiaj jest już normą, a nie luksusem.

W czym może to pomóc?

Dzięki takiej usłudze, można liczyć na to, że nadawca nada np. zamówiony przez odbiorce towar w zapowiadanym terminie. Adresat może to bowiem łatwo skontrolować.

Co więcej, jeśli po drodze będą miały miejsce jakieś zawirowania, firma kurierska sama może szybko sprawdzić, co się dzieje i skąd wynika opóźnienie.

Śledzenie poczty u różnych usługodawców w jednym miejscu

Śledzenie przesyłek kurierskich jest możliwe nie tylko na stronach poszczególnych firm kurierskich. Jeżeli adresat czeka na kilka paczek i listów w jednym czasie, a niemal każda przesyłka została wysłana inną firmą, można je wszystkie śledzić w jednym miejscu. Są bowiem strony proponujących taką opcję. Nie trzeba więc każdorazowo otwierać innej witryny, aby skontrolować kolejny list.

Zawsze proś o numer nadania!

Adresat przeważnie zawsze ma dostęp do numery przesyłki, na którą czeka. Jeśli jej nie dostanie od nadawcy od razu, ma prawo o to poprosić. W ten sposób wie, kiedy dokładnie paczka została nadana i kiedy w związku z tym może dojść na miejsce. Ogranicza to ryzyko zwłoki w wysyłce. Przydaje się to zwłaszcza, jeśli dana paczka powinna znaleźć się u nadawcy do konkretnej daty, bo jest to np. prezent na rocznicę lub na święta.